Özel Eskişehir Anadolu Hastanesi

Plastik Cerrahi Kliniği

2020 yılında Özel Eskişehir Anadolu Hastanesi'nde kurulan Plastik Cerrahi Kliniği, mükemmel sonuçlar ve tüm dünyadan ziyaretçileri ile sayısız başarılı operasyona, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Sina KADERi ile imza atmaktadır. İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Kaderi, uzmanlık eğitimi süresince özellikle yüz ve çene (maxillofasiyal) ameliyatları üzerinde yoğunlaşarak, yüzün hem estetiği ve hem de rekonstrüksiyonu ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Op.Dr.Sina Kaderi

1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Çocukluk yıllarından itibaren sanata karşı yoğun bir ilgi beslemekteydi. Çok küçük yaşlarda resim çizimine başlayarak, sanat tutkusunu kâğıt ve kalem ile icra etmeye başladı. Bu tutkusu yıllar geçtikçe artarak sürdü.
Özellikle babasının doktor olması nedeni ile hekimlik sanatına büyük bir ilgi duymakta olup, bu şekilde tıp bölümüne girmeye karar verdi. Bu amaçla 2007 yılında tıp eğitimi için Türkiye’nin ilk ve hâlihazırda ülkenin en iyi tıp eğitimi veren fakültelerinden biri olan İstanbul Tıp Fakültesi'ne (Çapa Tıp Fakültesi) girmeye hak kazandı. Tıp fakültesi günlerinde bir taraftan tıp eğitimime yoğunlaşıp, diğer taraftan resim ve fotoğrafçılık üzerine çalışmalarda bulundu. Hem resim hem de fotoğraf üzerine sergiler düzenledi. 2013 yılında tıp fakültesinden başarı ile mezun oldu.
Plastik cerrahi bölümünü, tasarımsal sanatın en yakın tıp branşı olması nedeni ile büyük bir ilgi beslemekteydi. Bu doğrultuda 2015 yılında, Plastik Cerrahinin tüm dallarının en iyi işlendiği, eğitim ve uygulama hastanelerinden biri olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi dalında çalışmaya başladı.
Uzmanlık eğitimi süresince özellikle yüz ve çene (maxillofasiyal) ameliyatları üzerinde yoğunlaşarak, yüzün hem estetiği ve hem de rekonstrüksiyonu ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdi. Bir plastik cerrah olarak, sadece yüz çehresinin tek bir alanı değil tüm yüzü değerlendirerek, gerekli alanlara girişimde bulunması kanaatinde olup bu nedenle yüzün güzel ve ideal hatlarını bozmadan gerekli harmoniyi sağlamak gerektiğini düşünmektedir. Yüz harmonisinin yakalanması sadece ideal bir estetik burun operasyon gerçekleştirilmek ile sağlanamaz. Özellikle gerek duyulan bireylerde çene ucu, elmacık kemikleri, alın, göz kapakları gibi yüzün ihtiyaç duyulan alanlarına müdahale edilmesini daha doğru bulmakta ve, bu şekilde daha estetik ve göze hoş görünen yüz ifadesi sağlamaktadır. Özellikle yüz estetik operasyonlarında gayesi, doğal olmayan ve abartılı yüz ifadesinin oluşmamasıdır.

Uzmanlık eğitimi süresince özellikle yüz ve çene (maxillofasiyal) ameliyatları üzerinde yoğunlaşarak, yüzün hem estetiği ve hem de rekonstrüksiyonu ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren Op.Dr.Sina Kaderi, yüz estetik operasyonlarında doğal olmayan ve abartılı yüz ifadesinin oluşmamasından yanadır. Ayrıca vücut estetiği uygulamaları ile vücudunuzdaki sarkmalar giderilebilir, meme bölgesi ideal formuna kavuşturabilir ve fazla yağlanma olan bölgelere lipocustion uygulaması yapılabilir. Siz de Cerrahinin Sanat ile Buluşmasını istiyorsanız